Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Aslan Değirmenci / Milat
Nefret Projesi: PYD/IŞİD
Email: degirmenciaslan@gmail.com İradedir devrim. Zorlu bir süreçtir. Önce değişime sonra dönüşüme inanmak lazım.. Yerli bir harekettir.  Emperyalizme ve oligarşiye bir meydan okuma, karşı koyuştur. Dayatılanı elinin tersiyle itmek, kardeşine sahip çıkmak, ahlakı öldüren kapitalizme direnmektir. İyi olanı güncellemek,  acısını haykıran insanların yarasını sarmak, mazlumların yüreğini aydınlatmaktır. Dalga dalga yayılan, coşkuyla etrafı saran, gençleri ölümle tanıştıranlara korku salmaktır devrim…

Bu saydıklarımın hangisinde PKK/PYD var…

*İradeyse devrim, emperyalizmle birlik olmak neden?

*Emperyalizme ve oligarşiyle mücadele etmekse devrim, baronların silahına sarılmak neden?

*Yerli bir hareket ise küresel güçlerle işbirliği neden?

*Değişim ve dönüşümse devrim, geçmişe saplanıp kalmak neden?

*Dayatılanı elinin tersiyle itmekse, çatışmayı dayatanların oyununa gelmek neden?

*İnsanların hak ve hukukuna sahip çıkmaksa, kardeşine zulüm yapmak neden?

*Devrimin baş düşmanı kapitalizm ise kapitalizme karşı tek söz söylememek neden?

*Mazlumların yanında durmaksa devrim, daha fazla mazlum meydana getirmek için silaha sarılmak neden?

*Genç bedenleri ölümle tanıştıran diktatörlere tek taş atmazken, gencecik insanları barbarca ölüme göndermek, kendisi gibi düşünmeyenlerin başını ezmek mi devrim?

Kirletmeyin artık “Devrim” gerçeğini. Tıkamayın gerçek devrimcilerin önünü. Yeter artık! Edi Bese! Zindan karanlığı sarmış yüreğinizi…  Düşleri karabasanlara çevirmeye hakkınız yok.

***

İslam rahmettir. İslâm, insanlara Allah`ın sonsuz merhamet ve şefkatinin yeryüzünde tecelli ettiği huzur ve barış dolu bir hayatı sunmaktadır.  Ötekini var saymaktır, farklı topraklara düşsek de yüreklerimiz arasında sevgi köprüleri kurmaktır. Şeytanın peşine gitmemek, bütün kâinâta huzuru getirmek için direnmektir. Merhamet ve adalettir İslam… İnsanı doğruya ve iyiye yöneltmektir.  Güneşin, ışığın kaynağıdır. Küresel ölçekteki karanlık siyasî projeleri yıkmaktır İslam..

Peki ya IŞİD ne yapıyor?

*Rahmet, merhamet dini İslam’ın şiddet ile anılmasına neden olarak, İslamofobiye hizmet ediyor. Yaptıkları vahşeti, görüntüleyip servis ederek Batı’nın Müslümanları bir tehdit unsuru olarak araçsallaştırma politikasına hız kazandırmak niye? Küresel düzeyde bir korku ve nefret endüstrisi geliştirmeye çalışanların çıkarları doğrultusunda hareket etmek neden?

*Kâinâta huzuru getirmek için direnmek yerine, yeryüzüne kapitalizmi dayatanların projesinde yer almak neden?

* Esed gibi İslami mücadeleye zarar veren diktatörleri, Maliki, Sisi gibi proje liderleri meşrulaştırmaya hizmet etmek, Haçlıların planlarında taşeron olmak neden?

*İnsanı doğruya ve iyiye yöneltmek dururken, gençleri kavramlarla kandırıp, ateşin ortasına itmek neden?

* Güneşi gizlemek, ışıktan korkmak, karanlığı dayatmak neden?

*”Radikal İslam” diyerek İslam’ın özünü değiştirmeye çalışan, vahşet görüntülerini izleterek “ılımlı İslam” projesini dayatan, ikilik meydana getirerek sinsi projelerini hayata geçiren emperyalizmin ekmeğine yağ sürmek neden?

Dünya güç dengelerini kontrol eden ve çıkarlarına uygun dengeleri korumayı kendileri için ölüm-kalım meselesi olarak gören güçler “İçte ve dışta birlik” bilinciyle direnenleri ürettikleri örgütlerle durdurmayı deniyorlar. Müslümanlar arası birlik şuurunu ve iradesini ortadan kaldırmak istiyorlar. İslâm ülkeleri arasındaki yakınlaşmayı engellemek en büyük dertleri… Yakınlaşma sonrası başlayacak olası yumuşamayı da sabote ediyorlar.  Oyun bundan ibaret. Oyunu kazanırlarsa en büyük kazanımları kuşatılan bir dünya olacak!  

20.11.2014

Bu makale 791 kez okundu...

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası