Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Siyaset
12-12-2014 / 15:45
Cumhurbaşkanı sert konuştu: Bunların zekası yetmez
Odalar ve Borsalar toplantısında konuşan Erdoğan Paralel yapıyla ilgili yakında çok şaşıtıcı şeylerin ortaya çıkacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanı ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı`nda istişare toplantısı yaptı. Erdoğan burada yaptığı konuşamasına paralel yapıyı koydu. Gezi ve 17-25 Aralık olaylarına değinerek operasyonların hedefindeTürkiye olduğunu yineleyen Erdoğan, paralel yapı ile ilgili ağır konuştu.


Paralel yapının söz konusu operasyonları tek başına gerçekleştirecek zekaya sahip olmadığını ve farklı güçlerin geri planda olduğuna dikkat çeken Erdoğan, son zamanlarda bu yapının faili meçhul cinayetlere dahi karıştığının görüldüğünü vurgulayarak söz konusu yapıyla ilgili çok yakında çok şaşırtıcı şeylerin de ortaya çıkacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANLIĞI`NIN YAPISINI DEĞİŞTİRİYORUZ


Konuşmasının başında Cumhurbaşkanlığı yapısında yeni bir teşkilatma yapısına gittiklerini söyleyen Erdoğan, ekonomiyi yakından takip edeceklerini ve ekonominin tüm tarafları ile istişareleri sürdürüp sorunları dinleyerek çözüm üreteceklerini söyledi.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ`NE ``MAKİNA`` BENZETMESİ

Konuşmasının devamında 12 yıldır süren istikrarın bugünden sonra da devam etmesi gerektiğini belirten Erdoğan Türkiye Cumhuriyeti`ni bir makinaya benzeterek konuşmasını şöyle sürdürdü; ``Bazı yerleri dönüyor bazı yerleri ise dönmüyordu. Her tarafından ses gelen bir makina idi.Bizim 12 yılda en başta yaptığımız bu makinadaki parçaları uyumlu bir şekilde eşit bir şekilde çalıştırmak oldu. Asla ama asla bu makinanın eskisi gibi çalışmasına izin vermemeliyiz. İçeriden ve dışarıdan gelen saldırıları iyi anlayacağız, iyi analiz edeceğiz ve buna hep birlikte karşı çıkacağız.``

``SİZLERİN EKMEĞİNİ HEDEF ALIYORLAR``

Son bir kaç yıldır Türkiye`nin içeriden ve dışarıdan çok ciddi saldırılara uğradığını ve  bu operasyonların hedefinde şahsından ziyade Türkiye Cumhuriyeti olduğunu belirten Erdoğan, ``Bu operasyonlar ile sizlerin ekmeği hedef alınıyor. Bu operasyonları yapanlar için eski Türkiye çok daha iyiydi, çünkü daha fazla kazanıyorlardı. Türkiye`yi hiçbir şekilde rakip olarak görmüyorlardı.`` dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan`ın toplantıda yaptığı konuşmada satırbaşları şöyle;

Göreve geldiğimizde büyük bir mücadele ile faizleri tek haneye düşürdük. Enflasyonu da yüzde 30`lardan tek haneye indirdik. Gelinen noktada hala yeterli mi hayır daha da düşmesi lazım. Bizim huzurumuz yatırımlara bağlı, yatırım yapılmaz ise vay halimize...Türkiye yatırımlarına dur dememeli, dur dememesi için faizlerin düşük olması gerekiyor.

Türkiye`nin sıkıntıları döneminde inşaat sektörü hiç durmadı. O yüzden inşaat sektörüne dur imalat sanayiye ilerle demek doğru olmaz, aksi takdirde bir çöküntü başlar. İnşaat sektörü ile imalat sanayiyi at başı gitmesi lazım. Kentsel dönüşüm ile birlikte inşaat sektörünün ayakta tutulması gerekiyor.

Gezi`de bahane ağaçtı. Peki bu geziciler Yalova`da ağaç kesilince neredeydiler. O tencere tavacılar nerede hiçbiri yok. Yoksa tencere tavaları mı kaybettiler. Eğer bahane ağaç olsaydı bu ve benzeri bir çok olayda protesto olurdu.

Türkiye`nin basın özgürlüğünün baskı altında olduğu yaygarasını koparanlar İsrail`in gazetecilere yaptığı baskıyı görmediler.

Kredi Derecelendirme kuruluşları Türkiye gibi istikrarın olduğu bir ülkeyi durağan yapıyor.

Tüm bunlar belli odaklardan kesinlikle idare ediliyor. Tüm bu operasyonlar son derece sistematik bir şekilde götürülüyor.

Millet bu tuzağı gördü ve sandıkta tepkisini net bir şekilde ortaya koydu.

Eski Türkiye özlemi içinde olanlar bu hayallerinden vazgeçsinler. Türkiye`nin istikrarına nahmahrem elin değmesine izin vermeyeceğiz.

17 Aralık`ta biz bu oyunu görmeseydik yani dik durmasaydık, 25 Aralık operasyonu yapılacaktı Başbakan nasıl alınacak, bakanlar nasıl alınacak bunların hepsi hazırdı. İddianameler o polisler tarafından hazırlanmıştı. Hatta bizden sonra kurulacak hükümet dahi hazırdı. Kimin Başbakan olacağı, kimlerin bakanlık yapacağı belliydi. Bunların hepsinin belgesi elimizde. 

Kimse kusura bakmasın ben burada acı gerçekleri hatırlatmam gerekiyor. Biz 17 Aralık sonrası inlerine gireceğiz dedik ve girdik. Bu kirli yapının faili meçhul cinayetlere dahi giriştiğini songünlerde görüyoruz. Yolsuzluk kılıfı, yolsuzluk maskesi darbe niyetinin üzerini örtmeye yetmedi. Eğitimden, hizmetten, himmetten bahseden yapının birtakım kirli cinayetlere, faili meçhul cinayetlere dahi bulaştığını işte bugünlerde görüyoruz. Daha da fazlası çıkacak, zincir bunu gösteriyor, daha şaşırtıcı şeyler de görecek duyacaksınız . Zaten tek başına bunu planlayacak zeka ve kapasiteye de sahip değil. Sadece maşa olarak kullanıldılar. Biz bunların inlerine girmeye devam edeceğiz. 

Üzülerek söylüyorum ki bazı iş adamları da bu yapıyla iş tutuyor. Hani eskiden müzik kutuları vardı bozuk para atıp 3-5 dakika istediğiniz müziği dinlerdiniz. İşte bu paralel yapıya kim bozuk para atarsa kendi çıkarları için kullanıyor. Kim bunlar ile iş tutarsa bayrağına ve toprağına karşı ihanet içindedir. Bu çevrelerle iş tutanlar da asla başarılı olmayacaklarını umarım görürler. Bunlara giden her kuruş vatana ihanete gidiyor.

Bu milletin güçlenmesini istemiyorlar. Güçlenen bir Türkiye`yi istemiyorlar. Eskiden ayar verilen ve gündemi belirlenen bir Türkiye vardı. Şimdi ise gündem belirleyen ayar veren bir Türkiye var. Bunu çekemiyorlar.

Bunların şantajından çekinen her kim varsa gelsinler bize elimizden geleni yapalım.  Ulusal basında Türkiye ekonomisi hakkında çıkan olumsuz haberlere karşı moralinizi yüksek tutun.

Bizi ucuz ve kuru tehditler ile korkutmaya çalışanlar 6-7 Ekim olaylarında ellerine yüzlerine bulaşan kanı temizleyecekler. Artık tehditler kirli ittifaklar çözüm sürecini rayından çıkarmaz.

Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili giderken sarayı da aldı götürdü diyorlar. Ya bu sarayın tekerliği yok. Buralar millete hizmet edecek. Buraya şu kadar para harcanmış diyorlar. Biz yargıya ait binalar yapıyoruz. İngiltere`de saray restorayona giriyor ayrılan para ne biliyormusunuz 5 milyar dolar. Onların gazetelerinde yaygara görüyormusunuz. Geçenlerde Cameron`a sordum oluyor mu sizde öyle yaygara falan yoo dedi bunlar normal şeyler dedi. O yüzden yineliyorum Cumhurbaşkanlığı Sarayı bizim itibarımızdır itibardan da tasarruf etmek doğru değildir.

Haber 7


Bu haber 841 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası