Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Siyaset
12-12-2014 / 13:57
Batum`un ihracına tepki: Geri dönecek
Dilek Akagün Yılmaz, Süheyl Batum`un CHP`den ihraç kararının usul ve esas yönünden hatalı olduğunu, yargıdan döneceğini düşündüğünü söyledi

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Meclis`te düzenlediği basın toplantısında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Yılmaz, Eskişehir Milletvekili Süheyl Batum`un CHP`den ihraç kararıyla ilgili bir soru üzerine, "Bu kararın hem usul hem esas yönünden hatalı bir karar olduğunu ve yargıdan döneceğini düşünüyorum" dedi.

Yılmaz, CHP`de bu tür tartışmaların her zaman olduğunu ve Genel Merkezin daha tahammüllü davranması gerektiğini belirtti.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ile görüşmelerine ilişkin soru üzerine Yılmaz, casusluk davasıyla ilgili şu an 36 kişi hakkında yakalama kararı olduğunu, 5 kişinin halen cezaevinde olduğunu anımsattı. Yılmaz, "Bu dava da kumpas davalarından biridir. Bu zaman kadar hak ihlali ile ilgili bir karar verilmedi. Sayın Kılıç bu başvuruyla ilgili raportörün raporunu verdiğini ve önümüzdeki günlerde inceleneceğini söyledi" diye konuştu. 

Time Turk


Bu haber 915 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası