Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Sağlık
04-12-2014 / 10:08
Ebolanın menşei ABD
Dünyadaki Ebola virüsünün kaynağının ABD olduğunu iddia eden Pyongyang yönetimi, ABD`nin bu virüsü biyolojik silah olarak kullandığını ve aşısından servet kazanmayı amaçladığını iddia etti

 Kuzey Kore’de devlete bağlı Pyongyang gazetesi, Ebola virüsünü ABD’nin geliştirdiğini öne sürdü. “Biyolojik silah olarak Ebola virüsü” başlıklı makalede, ABD’nin Ebola aşısından kar sağlamak ve siyasi kazançları için bölgedeki ülkeleri zayıflatarak kontrol etmek amacıyla bu virüsü biyolojik silah olarak geliştirdiği iddia edildi.

KAYNAĞI ABD LABORATUVARI

Makalede, Illinois Üniversitesi’nde uluslararası hukuk uzmanı olan Profesör Francis Boyle ve ABD Başkanı Ronald Reagan yönetiminde görev yapan Paul Roberts’ın görüşlerine de yer verildi. Boyle, salgının kaynağının Batı Afrika’da bulunan bir ABD laboratuvarı olduğunu savunuyor.

AŞIDAN SERVET KAZANACAK

Roberts ise bloğunda, ABD hükümetinin virüsün yayılmasına verdiği tepkiyi sorgulayan yazılar yazdı. Makalede ayrıca ABD’nin uzun vadede virüsü tüm dünyaya yaymayı ve Ebola aşısından servet kazanmayı amaçladığı öne sürüldü.

21 GÜN KARANTİNA

Ebola virüsüne karşı en sıkı önlem alan ülkelerden biri olan Kuzey Kore, virüsün yayılmasını engellemek amacıyla ülkeye giren tüm yabancıları 21 gün karantinaya alıyor.

Yeni Akit


Bu haber 884 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası