Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Kültür - Sanat
11-10-2013 / 11:52
Gaziantep`te kitap okuma kampanyası
Kamil Ocak Stadı`nda binlerce öğrenci aynı anda kitap okudu. Şehitkamil ilçesinde yürütülen "Okuyan Kent Şehitkamil" projesi kapsamında ilçedeki ilk, orta ve lise öğrencileri, öğretmenleriyle Kamil Ocak Stadı`na geldi. Stat girişinde kendilerine kitap verilen öğrenciler, tribünlerdeki yerlerini aldı.

 Vali Erdal Ata, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türkiye`nin kalkınması, refah seviyesinin yükselmesi, Atatürk`ün hedef gösterdiği çağdaş ülkeler seviyesine gelmesinde eğitimin en önemli etken olduğunu vurguladı.


Eğitimin sadece okullarda ders programında verilenlerle sınırlı kalmaması gerektiğine işaret eden Ata, öğrencilerden okuma alışkanlığı kazanmalarını istedi.

Ata, "Ne kadar çok okursak, yazarsak, eğitime, kültüre önem verirsek, ülkemizin kalkınması, toplumsal sorunlarının çözümü de o derece kolay olacaktır. Gençlerimizin okuldaki eğitimin yanında okumaya önem vermeleri, güncel olayları takip etmeleri, bu olaylarla ilgili tüm yayınları izleyip, kendilerini yarınlara en iyi şekilde hazırlamaları, hem kendi gelecekleri hem de ülkemizin geleceği açısından çok hayırlı olacaktır" dedi.

Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın da SODES kapsamındaki projeyle halka ve öğrencilere okuma alışkanlığı kazandırılmasına katkıda bulunmak istediklerini söyledi.

Aydın, "Ana amaç, ilk ve ortaöğretimde çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırarak algılama, muhakeme etme, yorumlama ve sentez yapma becerilerini ve dilimizin inceliklerini kullanma yeteneklerini geliştirmektir" diye konuştu.

Milli Eğitim Müdürü Ekrem Serin ise okuma alışkanlığının bir öğrenci için önemli kazanım olduğunu belirtti.

Konuşmaların ardından tribünleri dolduran öğrenciler, yaklaşık 10 dakika kitap okudu.

Etkinlikte, şair Yavuz Bülent Bakiler, Melike Köksal, Gülseren Sarı, Hadi Önal, Faik Güngör`ün şiirlerini seslendirdi.

YENİ ŞAFAK


Bu haber 1657 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası