Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Güncel
13-12-2014 / 09:43
İşte eserin Demirtaş
HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş`ın, önceki gün ‘iç güvenlik paketi`ne tepki göstererek, “Sokaklara iner kıyameti koparırız. Yasa geçmesin diye herşeyi yaparız” sözleri dün karşılık buldu. Silvan`da yüzü maskeli bir grup, 2 işyeri ile 1 aracı ateşe verdi.

 HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın çağrısı üzerine IŞİD’in Kobani’ye saldırıları bahane edilerek gerçekleştirilen ve ülkeyi savaş alanına çeviren provokatif eylemlerde, 40’tan fazla masum insan hayatını kaybetmişti. Bundan ders çıkarmayan Demirtaş’ın yaptığı yeni provokatif çağrı ilk sonuçlarını verdi ve Şırnak’ta yüzünde maske, elinde molotofkokteyli bulunan bir grup vandal, işyerleri ile araçları yaktı.

Kobani olaylarında hayatını kaybeden 50 vatandaşın sorumlusu olarak gösterilen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş’ın, önceki gün ‘iç güvenlik paketi’ne tepki göstererek, “Sokaklara iner kıyameti koparırız” sözleri dün karşılık buldu. Silvan’da yüzü maskeli bir grup, 2 işyeri ile 1 aracı ateşe verdi.

Alınan bilgiye bilgiye göre, IŞİD’in Kobani’ye (Ayn el Arap) yönelik saldırılarını bahane eden yüzü maskeli bir grup, Diyarbakır’ın Silvan ilçe merkezinde izinsiz gösteri yapmak istedi.

Güvenlik güçlerinin, uyarılarına rağmen dağılmayarak, taş, molotofkokteyli ve havai fişekle saldıran gruba, tazyikli su ve biber gazıyla müdahale edildi.

Olaylar sırasında atılan motolofkokteyli nedeniyle iki iş yeri ile park halindeki bir araç alev aldı. Yangın itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü. (A.A) 

 
Yeni Akit


Bu haber 839 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası