Site içi arama :
Gündem Üstü
Haftanın Anketi
Güncel
08-01-2010 / 16:26
Star Gazetesi`ne iki yeni yazar!
Biri başarılı bir televizyoncu, diğeri ise başarılı bir yazar... Star gazetesi, sevilen bu iki isme yakında köşe açıyor. İşte o isimler:

Özgün Duruş Haber Merkezi

İki yeni yazar pek yakın bir zamanda Star gazetesinde köşe yazacaklar… Bu yazarlardan ilki Kanal 24`ün moderatörlerinden Gürkan Zengin... Daha önce CNN Türk Televizyonunda program yapan Gürkan Zengin bilindiği gibi Kanal 24’e geçmişti. Başaralı bir televizyoncu olan Zengin, bundan böyle dış politika analizleri ile Star gazetesinde olacak...

Star gazetesinde yazacak olan diğer isim ise, Selahattin Yusuf... Selahattin Yusuf daha önce Ülke TV’de şair İsmail Kılıçarslan ve yazar Tarık Tufan ile birlikte “Meksika Sınırı” isimli oldukça beğenilen bir program yapıyordu. Ancak İsmail Kılıçarslan’ın programdan ayrılması üzerine Meksika Sınır’ı bitmişti. Selahattin Yusuf şu an hâlâ Kanal 24’te Tarık Tufan ve yönetmen Sırrı Süreyya Önder ile birlikte “Kafadengi” diye bir program yapıyor.

Star gazetesi yeni yazarlarını böyle duyurdu;

``

Gürkan Zengin Kimdir?

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu. Meslek hayatına Ankara’da TRT Haber Merkezi’nde yaptığı stajla adım atan Zengin, 10 yıl süreyle çeşitli televizyonların Ankara bürolarında muhabirlik, editörlük ve haber müdürlüğü yaptı. SON DURAK ve SATIR ARASI isimli haber programlarını hazırlayıp sundu.

İngilizce biliyor. İlgi alanları iç ve dış siyaset, Osmanlı Tarihi ve klasik Türk edebiyatı. Ankara’da doğmasına, aslen Trabzonlu olmasına rağmen İstanbul’a âşıktır. Evli ve iki çocuk babası.  

Selahattin Yusuf Kimdir?

Selahattin Yusuf 1974 yılında Trabzon`da doğdu. 1991 yılında A. Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi`ne girdi. SBF`de edebiyat ve felsefe ağırlıklı yayım yapan bir okul dergisi olan Mekteb-i Mülkiye`yi dört yıl boyunca arkadaşlarıyla birlikte çıkardı. İlk şiirleri ve denemeleri bu dergide yayımlandı. Okuldan 1997 yılında mezun olan Selahattin Yusuf, aynı yıl Dergâh Yayınları tarafından haftalık olarak yayımlanmaya başlanan Ülke dergisinde kısa bir süre kültür-sanat kritikleri yazdı. Yeni Şafak gazetesinde 1996`dan itibaren popüler kültür eleştirileri yazdı. Yeni Şafak`tan 2000 yılında ayrıldı ve Milli Gazete`de yazmaya başladı. Ancak Milli Gazete`deki serüveni kısa sürdü. Yazarın daha önce yayımlanmış Sirenleri Taşa Tutun! (Kırkambar Yayınları 1999) ve Şimdiki Zamanın İzinde (Birey Yayınları 2000) adlı kitapları bulunmaktadır. İstanbul`da yaşıyor.

 


Bu haber 2910 kez okundu...
Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Günün Yazısı

Günün Yazısını okumak için tıklayınız...

Bugünkü Gazete Manşetleri
İKTİBASLAR
Link Bankası